h

Let’s Work Together

hello@makoto.com

m. Conference

Via Appia Antica,
224, 00179 Roma, Italy
+1 312 749 8649

Nice to fit you

System identyfikacji marki

Założenia

NTFY to catering dietetyczny z wyborem posiłków. To brand, który powstał kilka lat temu, ale dzięki stosowaniu wysokiej jakości produktów i innowacyjnych rozwiązań, szybko stał się poważnym graczem na polskim rynku. Jako, że pomysłodawcy NTFY mocno stawiają na rozwój, pojawiła się potrzeba stworzenia nowego brand’ingu. Jego zadaniem było zdecydowane wyróżnienie NTFY wśród innych firm z tej kategorii oraz pokazanie charakteru marki. Dodatkowo NTFY promuje rozbudowaną funkcję komponowania indywidualnego menu i tą informację nowa identyfikacja również miała podkreślać.

Rozwiązanie

Prace nad tym projektem rozpoczęliśmy od stworzenia nowej koncepcji dla marki. Skupiliśmy się w niej na podkreśleniu ugruntowanej pozycji i wiedzy NTFY, a z drugiej strony wskazaliśmy odbiorcę:

Nice to meet You! Miło NAM poznać CIEBIE!

My to zespół, który przygotowuje Twoje posiłki. Ty to zabiegana Mama, śmieszny Sąsiad, dbający o zdrowie Freelancer, Student przed sesją, wścibska Koleżanka, początkująca Blogerka.

Każdy z Was jest inny, a my jesteśmy dla Was wszystkich.

Nice To Fit You!

Odświeżony logotyp nawiązuje do poprzedniego znaku, ale otrzymał dodatkową, unikalną ideę.  Jest połączeniem dwóch światów – firmy oraz konsumentów. Poprzez charakter typografii zastosowanej w literach NTF opowiadamy o odpowiedzialnym i innowacyjnym brand’zie. Za pomocą litery Y (you), która jest zawsze dynamiczna, wskazujemy na różnorodnego konsumenta. Ta propozycja daje nam również możliwość zabawy kolorem lub kształtem w odniesieniu do różnych odsłon diet czy jej wariantów. Jest doskonałą bazą do budowania wizerunku na różnych płaszczyznach, nie tylko online. Sam branding jest również bardzo energetyczny. Dzięki dominującej żółci wiemy, że mamy do czynienia z pozytywną i świeżą marką. Układ graficzny sprawia wrażenia ruchu, co pozytywnie wpływa na odbiór marki jako specjalisty od FIT. Całość jest maksymalnie wyróżniająca się i silnie zapada w pamięć.

 

„NTFY to marka, która dopasowuje się i odzwierciedla mnie. Wiem, że za tym brand’em kryje się dawka dużej i solidnej wiedzy o odżywianiu oraz jakość.”